AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Jarmark Morąski (relacja)

W sobotę, 19 sierpnia br. w parku miejskim odbył się JARMARK MORĄSKI! Na jego uczestników czekało mnóstwo atrakcji, konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wśród wielu bezpłatnych atrakcji były m.in.: dmuchańce, bicie morąskiej monety, gry i zabawy podwórkowe, fotobudka 360 stopni, pokazy szczudlarzy, warsztaty sensoryczne, warsztaty z robotyki, malowanie twarzy, wozy strażackie, stoiska wojskowe i policji, a także morąskich twórców amatorów, bezpłatna wata cukrowa i popcorn, pchli targ, pokaz taekwondo w wykonaniu zawodników MUKS Victoria Morąg.
Wręczono także nagrody w konkursie dla dzieci na najlepsze przebranie podczas Jarmarku Morąskiego oraz konkursu plastycznego „Morąskie slow w duchu sieci Citaslow”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu kolejny raz zorganizowała grę terenową, polegającą na szukaniu książek ukrytych w różnych zakamarkach naszego miasta, na podstawie zagadek.

Wiele atrakcji przygotował Hufiec ZHP w Morągu, Stowarzyszenie „Morąg Aktywnie”. Były stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich oraz sponsorów.

Organizatorzy tegorocznego Jarmarku Morąskiego przygotowali, na jego zakończenie niespodziankę w postaci plenerowego mini kina z filmem „Wkręceni 2”.

Jarmark zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic” przy współpracy Urzędu Miejskiego w Morągu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, Morąskiego Domu Kultury, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Imprezę podsumowała Katarzyna Zarachowicz, zastępca Burmistrza Morąga:

-Jarmark Morąski to wspaniała forma lokalnego wydarzenia, która ma charakter biesiadny, swobodny. Jest okazją do zabawy i integracji, w gronie rodziny, znajomych, przy muzyce i wielu zorganizowanych atrakcjach. Jest też okazją do zaprezentowania kulinarnych i artystycznych talentów. Jest słońce i taniec w deszczu, jest zabawa za dnia i kino pod pięknym gwieździstym niebem, jest kolorowo i smacznie. To zasługa bardzo dobrej współpracy i zaangażowania wielu morąskich środowisk, organizacji i osób z morąskim urzędem, każdemu bardzo dziękujemy. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

(red./fot. dw)

 

error: Nie kopiuj!!!