Jeden bez uprawnień a drugi pijany

W ciągu minionej doby policjanci ostródzkiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch mężczyzn. Jeden z nich nie miał uprawnień do kierowania a drugi kierował pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pierwszy został ukarany mandatowo a drugiemu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany wczoraj przed godziną 15:00 w Lubajnach. 21-letni mieszkaniec gminy Ostróda kierował osobowym volkswagenem pomimo tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Drugi z nieodpowiedzialnych mężczyzn wpadł w ręce policjantów w Grabinku. 66- latek kierował osobowym seatem. Policjanci w czasie kontroli wyczuli od niego alkohol. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KPP Ostróda)