Jeden na motorowerze, drugi autem. Obydwaj mieli ponad 2 promile i kierowali pojazdami

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 44 – latka. Mężczyzna kompletnie pijany przyjechał motorowerem do sklepu po kolejne trunki. Drugi nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów, podczas kontroli drogowej. Obydwaj uczestnicy ruchu drogowego mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (27.03.2019) po godzinie 15:00 oficer dyżurny ostródzkiej jednostki otrzymał informację z treści której wynikało, że do jednego ze sklepów monopolowych przyjechał motorowerem pijany mężczyzna. Na miejsce od razu skierowany został patrol, który zatrzymał nieodpowiedzialnego kierującego. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 44-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało pijany motorowerzysta przyjechał do sklepu po kolejne trunki.

Dzisiaj (28.03.2019r) rano morąscy policjanci na trasie Wenecja – Morąg  zatrzymali do kontroli drogowej osobowego golfa, ponieważ zachowanie kierowcy wzbudziło ich zainteresowanie. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Kierujący autem miał również ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

(KWP Olsztyn)