Jeden z uczniów rozpylił w toalecie gaz pieprzowy

W Szkole Podstawowej nr 1 w Morągu jeden z uczniów rozpylił w toalecie gaz pieprzowy . Jak informuje Anna Balińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie: – Ewakuowano 71 uczniów. Ok. 20 z nich zostało przebadanych przez lekarza i przekazanych rodzicom.

– 16-letni uczeń tej szkoły rozpylił w łazience gaz pieprzowy. około 20 uczniów uskarżało się na ból głowy, wymioty. Wszyscy poszkodowani zostali przebadani przez lekarza i przekazani rodzicom. Nie wymagali hospitalizacji. Z uwagi na to, że sprawcą zdarzenia jest niepełnoletni, zajmie się nim wydział rodzinny i nieletnich sądu rejonowego – wyjaśnia Anna Balińska.

W stosunku do 16-latka szkoła również wyciągnie konsekwencji przewidziane w statucie placówki. Jak powiedział nam Krzysztof Urbaszek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu, nastolatek rozpylenie gazu tłumaczył przypadkiem, a pojemniczek z gazem posiadał za zgodą rodzica.

– Nastolatek będzie odpowiadał z art. 160 kk – Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – dodaje rzecznik KPP w Ostródzie.

(red./ fot. dw)