AktualnościHALO MORĄG

Jesień i zmienne warunki atmosferyczne. Kierowco uważaj!

Jesienią niekorzystne i gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie za kierownicą. Ciemne i pochmurne poranki, szybszy zmierzch, ranne mgły, mokra i śliska jezdnia, zwiększona ilość opadów – to czynniki powodujące ograniczenie widoczności i wydłużenie drogi hamowania.

Podczas tej niekorzystnej aury oleccy policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że w wielu miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu. W takich warunkach nie trudno aby  nasz pojazd wpadł  w poślizg, po czym bardzo trudno zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić.

PAMIĘTAJMY! Podczas poruszania się po drogach nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym bądźmy ostrożni, rozważni i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.

(KWP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!