Jesienna odsłona „Biblioteki na weekend”

Zapraszamy na jesienną (do 18.12.2020) odsłonę wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.pl  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.pl i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Propozycje na ten weekend:

Czytelnia dla Dorosłych

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”/ scenariusz: Krzysztof Gureczny, reżyseria: Maciej Kawulski

Sensacyjny/ Film stanowi luźno opartą na faktach historię „kariery” niebezpiecznego ganstera. Widz ma okazję prześledzić jego życie od okresu dzieciństwa w latach siedemdziesiątych XX wieku, poprzez czasy transformacji gospodarczej i ustrojowej aż do współczesności. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Ciekawie przedstawionej historii towarzyszy dobrze dobrana, podkreślająca dramatyzm scen muzyka. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to zdecydowanie jeden z lepszych polskich filmów bieżącego roku.

Oddział dla Dzieci

„Atlas miast Polski” / tekst Anna Garbal ; ilustracje Anna Rudak

Zwiedzaj Polskę z tym ilustrowanym atlasem 30 miast z różnych regionów naszego kraju!

Poznaj słynnych ludzi, znane budynki, ośrodki kultury oraz miejsca przyjazne dzieciom dzięki szczegółowemu przewodnikowi, który zapewni wiele godzin dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Odwiedź z książką wszystkie miasta wojewódzkie, a także wybierz się do innych uroczych miejscowości. Niech ten album stanie się inspiracją do samodzielnego odkrywania pięknych zakątków Polski, również tych, które się w nim nie zmieściły!

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

Sandrine Destombes – „Bliźnięta z Piolenc”

Czy szukanie prawdy za wszelką cenę i rozdrapywanie już zabliźnionych ran ma sens?

„Bliźnięta z Piolenc” to już piąty thriller psychologiczny Sandrine Destombes. Szokujący, mroczny i wciągający od pierwszych stron, utwierdzający czytelnika w przekonaniu, że nie ma granic, których nie da się przekroczyć. Zawiła i nieprzewidywalna intryga, osobliwi bohaterowie o mrocznych umysłach i zaburzonych osobowościach, skomplikowane śledztwo i zaskakujące zakończenie to składniki idealnego thrillera. Destombes stworzyła majstersztyk, serwując czytelnikowi wszystkie te elementy w książce „Bliźnięta z Piolenc”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.