Jeszcze więcej nowości trafi w ręce czytelników

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Całkowita kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi 56 060 zł.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku dla poszczególnych bibliotek publicznych. Podział środków został zaproponowany przez wojewódzkie biblioteki publiczne i zaakceptowany przez Zespół Sterujący ds. zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych oraz Dyrektora Biblioteki Narodowej:

województwo warmińsko-mazurskie

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych i dostępu do zbiorów; w tym wsparcie wydawnictw i sieci dystrybucji książki, zwiększenie efektywności promocji polskiej książki w kraju i za granicą; rozwój czasopism kulturalnych; promocja tłumaczeń i przekładów ambitnej literatury zagranicznej, jak również zwiększenie zainteresowania książką. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu od kilku lat bierze udział w programie (wcześniejsza nazwa “Promocja Czytelnictwa”) jako jego beneficjent. W roku 2019 otrzymała  14.860,00 zł. Całość kwoty wydatkowana została na zakup nowości wydawniczych.

(red./MBP Morąg)