Już od 15 grudnia zmiana rozkładu jazdy pociągów w regionie

Pociągi POLREGIO powrócą na wyremontowane linie Olsztyn – Działdowo oraz Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk, tym samym zakończy się na tych liniach funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą przewoziły pasażerów POLREGIO na odcinkach Olsztyn – Gutkowo oraz Olsztyn – Braniewo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na powyższych liniach kolejowych.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Nowy rozkład jazdy jest w zasadniczej części kontynuacją obecnie funkcjonującego. Nieduże zmiany, dotyczące godzin kursowania, wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy.

POLREGIO zdecydowało się na kontynuację promocyjnej oferty Połączenie w dobrej cenie na odcinkach Olsztyn Główny-Olsztynek, Olsztyn Główny-Szymany Lotnisko. Zmodyfikowano ofertę na odcinku Olsztyn Główny – Dobre Miasto, gdzie obniżono cenę biletu miesięcznego do 149 zł. Do oferty Połączenie w dobrej cenie, obowiązującej w obrębie Olsztyna dodano nowy przystanek Olsztyn Śródmieście. W granicach miasta można podróżować pociągami POLREGIO z jedyne 3 zł.
Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl

W województwie warmińsko-mazurskim POLREGIO jest liderem na rynku przewozów kolejowych. Codziennie przewoźnik zapewnia średnio około 100 połączeń. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, opierającej się na wieloletniej umowie na świadczenie usług przewozowych, POLREGIO oferuje swoim podróżnym siatkę połączeń umożliwiającą dogodny dojazd do pracy, szkoły, na uczelnię czy do lekarza. Z POLREGIO chętnie korzystają także turyści i wczasowicze wybierający się na Mazury.

W ofercie przewoźnika są zarówno połączenia lokalne, jak i kursy do sąsiednich województw, m.in. do Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia oraz Białegostoku. Pociągi POLREGIO obsługują także trasę do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 81 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach.

(wwim)