Warmia i Mazury

Już za chwilę rusza konkurs Mistrz Ortografii

Zespół portalu edukacyjnego Dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz średnich do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, który rozpocznie się 14.05.2021 r. i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r. Głównym założeniem konkursu jest szerzenie zasad prawidłowej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand, a udzielanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

Dodatkową motywacją do aktywnego udziału w konkursie będą nagrody, które wręczone będą nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale także szkołom, których uczniowie zgromadzą wspólnie najwięcej punktów.

Rywalizacja będzie rozgrywać się w pięciu grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zachęcamy do udziału również nauczycieli), a także w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrodzonych zostanie łącznie stu uczestników indywidualnych (20 najlepszych z każdej grupy wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół w portalu Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a zarejestrować szkołę może dyrektor lub nauczyciel. Nagranie przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły dostępne w podlinkowanej treści.

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. Uczestniczyło w niej ponad 8 tys. osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Więcej informacji o konkursie oraz zapisy pod adresem https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

(Starostwo w Ostródzie)

error: Nie kopiuj!!!