AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Kadeci z MUKS Victoria Morąg w Toruniu zdobyli 4 medale

To był długi i intensywny dzień dla kadetów z MUKS Victoria Morąg, którzy startowali w Pucharze Polski w Toruniu w taekwondo olimpijskim. Do Morąga wrócili z 4 medalami. Juniorzy wrócili bez medali.

W hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej wystartowało blisko 500 zawodników z 70 klubów.

2 miejsce Wiktoria Wiechowska

2 miejsce Szymon Ostrowski

3 miejsce Piotr Zawadzki

3 miejsce Anna Zarachowicz

5 miejsce Lena Galanek

5 miejsce Laura Muża

Reszta zawodników tym razem pojechała po cenną naukę. Wszystkim gratulujemy zaangażowania oraz serca do walki.

Podczas Pucharu Polski Juniorów w Toruniu tym razem morążanie nie zdobyli medalu, jednak wrócili z cennym doświadczeniem. Szczególnie cieszą dobre walki Amelii Dąbrowskiej i Krzyśka Nizińskiego, którzy po raz pierwszy walczyli w nowej kategorii wiekowej i zdobyli 5 miejsce.

– Podczas Pucharu Polski na szczególne wyróżnienie zasługują kadeci: Wiktoria Wiechowska, Piotr Zawadzki i Szymon Ostrowski, którzy toczyli bardzo widowiskowe walki. Na wyróżnienie zasługują również Lena Galanek i Piotr Szwaracki u których widać ogromny progres. Cieszy bardzo dobra dyspozycja naszych zawodników, bo już za 4 miesiące będą walczyć o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Bartosz Małecki, trener MUKS Victoria Morąg.

(MUKS Victoria Morąg)

error: Nie kopiuj!!!