AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Kamil Kaczyński na II Turnieju Szachowym dla Pracowników Oświaty

W sobotę 25 maja w Olsztynie odbyły się II Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pracowników Oświaty i Nauki w Szachach Szybkich pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla. Wystartowało 26 szachistów reprezentujących różne szkoły w województwie warmińsko-mazurskim, a wśród nich Kamil Kaczyński  po raz drugi reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Morążanin wywalczył 4,5 punkty (na 7 możliwych) oraz puchar, co dało mu 6 miejsce w klasyfikacji open.  

– W tego typu turniejach na szczeblu wojewódzkim jest zawsze wysoki poziom.  Udało mi się uzyskać dość wysoką lokatę – mówi Kamil Kaczyński . – Na co dzień mi się to nie zdarza. Puchar zamierzam przekazać dla mojej placówki szkolnej w Szymanowie.

Tempo gry : 10 min na całą partię + 5 sek. na każdy ruch dla zawodnika.

– Celem zawodów jest popularyzacja i promocja szachów w środowisku nauczycieli – mówi Marek Kozłowski z Kuratorium Oświaty w Olsztynie. – Szachiści mogą wymieniać się doświadczeniem podczas tej trudnej gry. Jest zawsze zdrowa rywalizacja i przyjacielska atmosfera.

(KK/ fot. arch. KK)

error: Nie kopiuj!!!