Kamil Kaczyński triumfuje w 16 Turnieju Szachowym Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga
W poniedziałek, 7 kwietnia, Morąski Dom Kultury gościł szesnasty turniej szachowy Grand Prix 2024/2025 o Puchar Burmistrza Morąga. W emocjonujących rozgrywkach wzięło udział dwunastu zawodników, którzy zmierzyli się w partiach pełnych strategicznych wyzwań. Po zaciętej rywalizacji, po raz pierwszy w tym sezonie, na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Kaczyński, zdobywając 6 punktów. Drugie miejsce zajął Dawid Rodziewicz, który uzyskał 5 punktów, a trzecim laureatem został Oskar Ruczyński, także z dorobkiem 5 punktów.
Pełne wyniki turnieju zostały zaprezentowane w tabeli wyników. Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejne rozgrywki, które odbędą się wyjątkowo za trzy tygodnie, 28 kwietnia, z uwagi na przerwę świąteczną. Turniej prowadzili Kamil Kaczyński, odpowiedzialny także za fotorelację, oraz Sławomir Bardziński, a kojarzeniem komputerowym zajmowała się Elżbieta Kazimierczak. Zawody te ponownie pokazały, że szachy w Morągu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają zarówno doświadczonych graczy, jak i entuzjastów tej królewskiej gry.

(org.)




