Warmia i Mazury

Kandydaci skorzystali z nowych zasad naboru do SG

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej przeprowadzono II etap postępowania kwalifikacyjnego dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci mogą zdawać egzaminy w oddziale.

Do drugiego etapu, który przeprowadzono w W-MOSG przystąpiło 34 osoby. Kandydaci do służby musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz testem sprawności fizycznej. 25 osób otrzymało wynik pozytywny. Niektórzy z nich mają już za sobą również badanie psychofizjologiczne. Pozostali muszą jeszcze zaliczyć wariograf. Później na nich czeka komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej.  Następnie zasilą oni szeregi naszego oddziału i złożą uroczyste ślubowanie. Kolejnym etapem w ich życiu będzie szkolenie, w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po jego ukończeniu, nowy stopień na pagonach, czyli pierwszy w korpusie podoficerów – stopień kaprala. No i w końcu służba w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Chcesz dołączyć do Straży Granicznej, to nie zwlekaj, zadzwoń, umów się na spotkanie, przejdź dwuetapową procedurę kwalifikacyjną i zostań jednym z Nas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wm.strazgraniczna.pl – zakładka Rekrutacja do służby w W-MOSG lub zadzwonisz – 89 750 30 23.

(W-MOSG)

error: Nie kopiuj!!!