Karnawałowe dźwięki na Warmii i Mazurach

Wraz z początkiem karnawału w wielu miastach Warmii i Mazur będą rozbrzmiewały dźwięki muzyki w różnych stylach. Od 11 do 20 stycznia 2019 roku na noworoczne koncerty zapraszają m.in. Olsztyn, Mrągowo, Ostróda i Iława.

11 stycznia w filharmonii w Olsztynie odbędzie się koncert pt. „Kolory karnawału”. Rozpocznie się o godz. 19.00. Zagrają: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz sekcja rytmiczna pod dyrekcją pochodzącego z Olsztyna Tomasza Szymusia. Zaśpiewają Katarzyna Dereń i Jacek Kotlarski. W programie koncertu znajdą się przeboje muzyki rozrywkowej, popularnej i filmowej z ostatniego wieku.

Tego samego dnia w koncercie noworocznym w Mrągowie wystąpi Anna Wyszkoni. Początek imprezy w organizującym ją Centrum Kultury i Turystyki (ul. Warszawska 26) o godz. 18.00. Jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek wykona swoje największe przeboje i utwory z najnowszej płyty pt. „Jestem tu nowa” oraz polskie kolędy i pastorałki.

18 stycznia koncert noworoczny odbędzie się w sali reprezentacyjnej zamku w Ostródzie (ul. Mickiewicza 22). Rozpocznie się o godz. 18.00. Na scenie wystąpi zespół Maes-Trio pod kierownictwem muzycznym i artystycznym Marzeny Mikuły-Drabek. Imprezę organizuje Centrum Kultury w Ostródzie.

20 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Iławie (ul. Niepodległości 11b) wystąpi Orkiestra Romantica pod dyrekcją Zbigniewa Gracy oraz soliści i tancerze. W programie imprezy znajdą się najpopularniejsze arie, duety, tercety i pieśni operowe, operetkowe i musicalowe oraz piosenki neapolitańskie. Początek koncertu o godz. 17.00. Imprezę organizuje Iławskie Centrum Kultury.

(wwim)