AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Kartki z życzeniami trafiły m.in. do szpitala dziecięcego w Olsztynie

Wzorem roku ubiegłego, Urząd Miejski w Morągu zainicjował akcję tworzenia kart świątecznych dla samotnych, podopiecznych, chorych morąskiego PCK/MOPS. Pozostałe karty zostały rozdysponowane do chorych przebywających w Szpitalu Miejskim w Morągu Sp. z o.o. oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Szpital dziecięcy przesłał do urzędu specjalne podziękowania.

Wraz z kartkami do szpitala w Olsztynie trafił list Burmistrza Morąga Tadeusza Sobierajskiego: – Urząd Miejski w Morągu zainicjował akcję tworzenia kart świątecznych dla chorych i samotnych. W tym roku otrzymaliśmy wyjątkowo dużą ilość własnoręcznie wykonanych kart świątecznych. Z przyjemnością, przebywającym w Waszej Placówce młodym pacjentom, przekazujemy kartki naszych mieszkańców w przekonaniu, że sprawią im one odrobinę radości w tym szczególnym okresie, jakim są zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Kadrze Zarządzającej oraz Pracownikom Waszego Szpitala, w imieniu własnym i pracowników Urzędu Miejskiego w Morągu, życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy 2022 Rok będzie spełnieniem nadziei i marzeń oraz przynosi wiele wytrwałości, satysfakcji w życiu osobistym, społecznym i zawodowym.

WSSD w Olsztynie podziękował wszystkim, którzy włączyli się w akcje wykonywania kart świątecznych, przesyłając wielkie świąteczne uściski dla Gmina Morąg za zorganizowanie wspaniałej akcji i ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy się w nią włączyli.  Przygotowane kartki wraz z innymi świątecznymi prezentami wręczone zostały pacjentom, którzy Wigilię spędzali w szpitalu.

Serdecznie dziękuję za zorganizowanie akcji, której efektem jest przekazanie świątecznych kartek pacjentom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jest mi niezmiernie miło, że w tym szczególnym, przedświątecznym okresie Pracownicy Urzędu Miejskiego w Morągu pamiętali o naszych pacjentach. Pacjenci z pewnością ucieszą się z takich podarków. Dodadzą im one otuchy i uprzyjemnią pobyt z dala od domu. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia oraz satysfakcji z działalności dobroczynnej, a także wspaniałych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia – napisała w specjalnym liście do Burmistrza Morąga Ewa Romankiewicz, Zastępca Dyrektora ds. pielęgniarstwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

(red.)

 

error: Nie kopiuj!!!