AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

KAS walczy z nielegalnymi automatami

Funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zatrzymali nielegalne automaty do gier w punktach patrolowanych przez policję. Łącznie w ciągu dwóch dni mundurowi zatrzymali 6 urządzeń do gier hazardowych. Do zabezpieczenia urządzeń niezbędne było użycie m.in. łomu i szlifierki kątowej.

Funkcjonariusze policji otrzymali m.in. informację o gromadzeniu się ludzi wbrew aktualnemu zakazowi pod Morągiem. Jak się okazało w pobliskim kontenerze urządzane były gry hazardowe.

Podczas epidemii koronawirusa, licznych obostrzeń i ograniczeń działalność przestępcza wydaje się być odporna na zagrożenia COVID-19.

Tylko w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze olsztyńskiej KAS dwukrotnie mieli do czynienia z tego rodzaju działalnością, której jak się okazuje nie brakuje. W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 marca 2020 r.) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zostali wezwani przez patrol Policji z Komendy Powiatowej Policji w Iławie do punktu gier na automatach w Lubawie. Na miejscu okazało się, że dokonano tam napadu rabunkowego na osobę pilnującą punktu gier. W punkcie znajdowały się trzy automaty do urządzania gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze przesłuchali w charakterze świadka przebywającą w punkcie osobę oraz przeprowadzili eksperymenty procesowe odtworzenia gier. Zatrzymane automaty zostały przewiezione do magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Iławie, a sprawę do dalszego prowadzenia przekazano do Trzeciego Referatu Dochodzeniowo Śledczego w Elblągu.

Analogiczne zgłoszenie miało miejsce następnego dnia, tym razem pod Morągiem. Funkcjonariusze Policji otrzymali informację o gromadzeniu się ludzi wbrew aktualnemu zakazowi. Jak się okazało w pobliskim kontenerze urządzane były gry hazardowe. Przestępcy bardzo skutecznie zabezpieczyli swój sprzęt. Znajdujące się tam trzy automaty były połaczone metalowymi sztabami i przytwierdzone do ściany. Aby wydostać urządzenia, niezbędne było użycie łomu, szlifierki kątowej i innych narzędzi. W przedmiotowej sprawie sprawców przesłuchano, automaty zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do Trzeciego Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!