Kawalkada Ferrari w Morągu pod ratuszem

Ferrari Corsa Baltica 2019 – największa kawalkada Ferrari przez Polskę dotarła dzisiaj, 26 lipca br. do Morąga, pod zabytkowy ratusz To wyjątkowa kawalkada tej marki, która przemierza nasz kraj, a organizowana jest już po raz siódmy. Wydarzenie to zrzesza w swoich szeregach właścicieli i miłośników samochodów Ferrari.

Trasa kawalkady prowadzi od Katowic do Sopotu, przez Warmię i Mazury oraz Warszawę.

Jakie samochody mogliśmy zobaczyć w Ferrari Corsa Baltica 2019?

Były to najnowsze modele marki: 488 GTB i 458 Italia, choć pod salonem w Warszawie pojawiło się dużo egzemplarzy ekskluzywnego 812 Superfast. Flagowy model Ferrari ma wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 litra, który generuje oszałamiające 800 koni mechanicznych. Ceny transakcyjne nowych egzemplarzy tego modelu na polskim rynku sięgają dwóch milionów złotych. Pojawił się także nowy roadster z Maranello, Ferrari Portofino.

Na uwagę zasługuje także obecność w tegorocznej kawalkadzie liczących około dziesięć lat, ale w żadnym stopniu mniej imponujących z wyglądu i osiągów modeli 599 GTB Fiorano i 430 Scuderia. Wyjątkowo duże wrażenie robi także zielona 488 Pista.

Podczas kawalkady w Morągu został rozegrany także rajd na  regularność. Rywalizacja w tej dyscyplinie polegała na pokonaniu trasy rajdu  przez dwuosobową załogę (kierowca oraz pilot), na podstawie otrzymanego opisu trasy (itinerera), w ściśle określonym czasie. Prawidłowość przejazdu trasy potwierdzana była przez sędziów obsługujących punkty kontroli przejazdu.  Specjalistami, którzy przygotowali trasę oraz nadzorowali jej przebieg był Automobilklub Polski, odpowiedzialny również za organizację Rajdu Polski.

Nawet padający w czasie wydarzenia deszcz nie odstraszył mieszkańców miasta i turystów od podziwiania tej wyjątkowej włoskiej marki pod morąskim ratuszem, gdzie pojawiły się łącznie 24 auta.

Kolejnym punktem imprezy będzie Sopot, gdzie Ferrari dotrą w sobotę, 27 lipca br. o godz. 16.00 pod hotel Sheraton.

(org./fot. dw)