Każdy start to nowe doświadczenie

W estońskim mieście Tartu odbyły się V Mistrzostwa Świata Indiaca. Była to druga impreza tej rangi, w której wystąpili dorośli morążanie. Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły na stracie 47 drużyn z siedmiu państw tj. Estonia, Niemcy, Belgia, Japonia, Luxemburg, Szwajcaria i Polska.

Niezmiennie od lat trenerem zawodników jest Leszek Biernacki. Do tegorocznych Mistrzostw trener przygotował 4 drużyny pod nazwą Indiaca Animator Morąg tj. Women 19+, Men 19+, Mixed 19+ oraz Women 40+. Mimo, że w tym roku nie zdobyliśmy żadnych medali to udział w tak prestiżowej imprezie był dla wielu zawodników spełnieniem marzeń oraz dużym sprawdzianem nabytych umiejętności, które szlifowane były przez całe dwa lata. Dzięki naszej wytrwałości osiągnęliśmy już wiele medali i pucharów, a ten wyjazd zdecydowanie powiększył nasze doświadczenie sportowe. Boisko jest naszym „polem bitwy”, na którym staramy się nieustannie rozwijać. Głównym celem wyjazdu, który osiągnęliśmy było rozegranie jak największej ilości spotkań, przez wszystkich zawodników i zdobycie doświadczenia.

Wyjazd byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc sponsorów. Szczególne podziękowania składamy Katarzynie Królak /CSK Animator/, która objęła patronatem wszystkie drużyny. Dodatkowo wyjazd wsparli: Urząd Miejski w Morągu, Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Firma Handlowo Usługowa Drewsam Radosław Sosnowski, Tigmet Spółka Cywilna Lubomir Bogusz Karol Kosiniak.

(UM Morąg-Referat Sportu)