AktualnościHALO MORĄG

Kierował mimo sądowego zakazu

Policjanci z komórki patrolowo-interwencyjnej z Morąga dokonali zatrzymania kierowcy, który dopuścił się przestępstwa w ruchu drogowym. Na swoim koncie miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

We wtorek (18.07.2023 r.) w jednej z miejscowości w gminie Małdyty, patrolowcy Komisariatu Policji w Morągu zatrzymali do kontroli pojazd marki audi kierowany przez 22-letniego mężczyznę. W wyniku sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz został wydany przez przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Policjanci dokonali również zatrzymania dowodu rejestracyjnego ze względu na stan techniczny pojazdu. Zgodnie z procedurami pojazd 22 latka został przekazany osobie wskazanej, a po wykonanych czynnościach wyżej wymienionego zwolniono.

W najbliższym czasie 22 latek stanie przed sądem i odpowie, za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 244 kodeksu karnego, kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów !

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

W takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!