Warmia i Mazury

Kierował pod wpływem alkoholu i pomimo sądowego zakazu

Przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz za złamanie sądowego zakazu odpowie 38- letni mieszkaniec gminy Miłakowo. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Łukcie. W trakcie interwencji 38 latek próbował ukryć swoją tożsamość.

W poniedziałek popołudniu, w jednej z miejscowości w gminie Łukta, dzielnicowy z tamtejszego posterunku podczas służby obchodowej zauważył lexusa, którego styl jazdy i zachowanie kierowcy wydało mu się podejrzane. Zatrzymał go więc do kontroli. Jak okazało się, policyjny nos go nie zmylił. Siedzący za kierownicą 38- latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto, w trakcie interwencji próbował uniknąć odpowiedzialności wprowadzając policjanta w błąd co do swojej tożsamości. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi i mężczyzna wrócił do „bycia sobą”.

Z przeprowadzonej interwencji sporządzona została dokumentacja. Za popełnione wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu oraz przestępstwo złamania sądowego zakazu mieszkaniec gminy Miłakowo odpowie przed sądem. Za wykroczenie wprowadzenia w błąd co do swojej tożsamości, mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!