Kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, był pijany i podał dane brata

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi, który popełnił szeregu przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany w lutym br. do kontroli drogowej i okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca policjantom podał dane swojego młodszego brata i jego prawo jazdy. Nie uniknie teraz kary.

Ostródzcy policjanci w lutym br. na terenie gminy Ostróda  zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że kierowca był pijany – miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu dokument prawa jazdy i zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. Podczas trwającego dochodzenia wyszło na jaw, że przestępstwa nie popełnił właściciel zatrzymanego dokumentu tylko jego starszy brat, który to  podczas kontroli drogowej podał funkcjonariuszom dane swojego brata i jego prawo jazdy.  42-latek, który był bardzo podobny do swojego brata posunął się do takiego kroku, ponieważ sam miał cofnięte uprawnienia i do tego był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego brat – właściciel prawa jazdy od kilku lat przebywał poza granicami kraju i nie korzystał z tego dokumentu.

W efekcie 42-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i do tego bez uprawnień, a drugi posłużenia się skradzionym prawem jazdy, wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy i tym samym skierowania odpowiedzialności karnej na brata.

42-latek teraz za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem.

(KPP Ostróda)