AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Kierowali mimo promili w organizmie i sądowych zakazów

Policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice mimo aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dwóch z nich oprócz tego znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymał patrol dzielnicowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Ostróda. 67- latek miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku.

Kilka godzin później na terenie gminy Morąg policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla, którego styl jazdy wydał im się podejrzany. Nie mylili się. Siedzący za kierownicą 44- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Ponadto, w trakcie kontroli na jaw wyszło, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów dopuścił się również 24- letni kierowca volkswagena, którego do kontroli zatrzymali dzielnicowi ze Stębarka.

Wszyscy trzej mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!