Kierowali pojazdami pomimo, że nie powinni tego robić

Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą się tłumaczyć trzej mężczyźni, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, pomimo tego, że nie powinni tego robić. Dwóch z nich wcześniej spożywało alkohol a trzeci miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin policjanci zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pomimo przeciwwskazań i panujących od kilku dni trudnych warunków atmosferycznych zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Morąg około godziny 16:00. 50-letni mężczyzna kierował osobowym oplem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Morąg stracił prawo jazdy. Po wykonaniu czynności policjanci pijanego kierowcę ze względu na trudne warunki atmosferyczne odwieźli do domu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca trafił w ręce policjantów tuż po północy. Był to 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Młody kierowca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do kwietnia tego roku.

Trzeci z zatrzymanych kierowców został zatrzymany do kontroli nocą, tuż po godzinie 2:00 w Morągu. 37-latek był przekonany o tym, że jest trzeźwy. Badanie jednak wskazało, że w jego organizmie jest prawie 0,3 promila alkoholu.

Teraz wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

(KPP Ostróda)