AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Kierowcy ! Noga z gazu

Przed nami ostatni weekend przed wakacjami. Prognozy pogody wskazują, że będzie on ciepły ale wypełniony opadami i burzami. Apelujemy więc o ostrożną i rozważną jazdę. To czy nadchodzący weekend będzie bezpieczniejszy od poprzedniego zależy od zachowania uczestników ruchu drogowego.

W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego zginęły 3 osoby a 4 zostały ranne. Pomimo apeli policjantów kierujący po drogach poruszają się nadal z nadmierną prędkością.

Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje, którymi są śmierć i poważne obrażenia ich uczestników. Dlatego apelujemy do kierowców – szczególnie tych z najkrótszym stażem za kierownicą – o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości jazdy.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!