AktualnościHalo Morąg

Kłusownik złapany na jeździe autem mimo zakazu

Posiadał dwa aktywne, dożywotnie zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Pomimo tego poruszał się osobowym volkswagenem, którym udał się na ryby nad jedno z jezior położone w gminie Morąg. Na kłusownictwie ujawnili go funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej. Sprawa trafiła do morąskiego sądu w trybie przyspieszonym.

W niedzielny poranek (16.03.2025r.) dyżurny morąskiej policji odebrał zgłoszenie od funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej o tym, że na jednym z jezior w gminie Morąg dochodzi do kłusownictwa. Na miejscu okazało się, że nielegalnego połowu dokonywał 41-letni mieszkaniec Ostródy. Jakby tego było mało okazało się, że kłusownik pojechał nad jezioro autem, pomimo orzeczonych dwóch dożywotnich zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

We wtorek (18.03.2025r.) w trybie przyspieszonym odbyła się rozprawa w morąskim sądzie. Mężczyzna za popełnione przestępstwa został skazany na karę 7 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych, dodatkowo otrzymał karę nawiązki 3,5 tysiąca złotych na rzecz fundacji osób pokrzywdzonych i ich rodzin w zdarzeniach drogowych oraz 4-letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Zgodnie z art. 42 par. 1a kodeksu karnego, w toku postępowania sąd obligatoryjnie orzekł zakaz prowadzenia pojazdów. W tym przypadku był to okres 4 lat. Natomiast w dalszym ciągu mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina, że niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest poważnym przestępstwem, za które grożą surowe konsekwencje. Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

(KPP Ostróda)