Kobieta zatruła się tlenkiem węgla

Czad pokazał swoją niebezpieczną moc. We wtorek, 29 października kilkanaście minut po godzinie 21, strażacy  z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej wyjechali na interwencję związaną z zatruciem tlenkiem węgla.

Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Pieniężnego w Ostródzie 31-letnia kobieta straciła przytomność. Mąż poszkodowanej odnalazł nieprzytomną kobietę w łazience i powiadomił służby ratunkowe. Mężczyzna podejrzewał, że żona mogła zatruć się czadem. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, wykonali pomiary w mieszkaniu. Urządzenie wykazało, że tlenek węgla był obecny w powietrzu. Stężenie czadu znacznie przekraczało dopuszczalne normy.  W tym czasie pomocy kobiecie udzielał zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i ponownie wykonali pomiary w mieszkaniu. Ustalili, że źródłem obecności tlenku węgla w powietrzu był piecyk gazowy w łazience. Kobieta została zabrana do szpitala.

Pamiętajmy!!! Sprawne urządzenia ogrzewcze, przewody kominowe i wentylacyjne to gwarancja naszego bezpieczeństwa. O tym wszystkim informuje akcja społeczna Państwowej Straży Pożarnej – „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej: www.straz.gov.pl

(kpt. Grzegorz Różański, grafika: KG PSP)