AktualnościWarmia i Mazury

Kolęduj-My na Warmii i Mazurach

Ponad dwudziestu artystów z regionu zagrało i zaśpiewało kolędy polskie oraz kolędy z Warmii i Mazur. Jeszcze przed świętami ukaże się płyta z dziesięcioma kolędami oraz czterema opowiastkami bożonarodzeniowymi.

Celem projektu Teatru Nowego w Olsztynie realizowanego we współpracy z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie było zrzeszenie artystów województwa warmińsko-mazurskiego, których pandemia potraktowała dotkliwie.

Na płycie znajdą się najbardziej znane kolędy polskie oraz kolędy z regionu Warmii i Mazur. Dodatkiem są cztery opowiastki, w których wspominane są świąteczne tradycje domowe i rodzinne anegdoty.
Za aranżacje muzyczne odpowiada Maria Rumińska. Wśród osób śpiewających znajdą się m.in.: Ania Broda, Łukasz Jędrys, Alicja Kochańska i Marta Andrzejczyk, a to nie koniec plejady regionalnych artystów, bo cztery opowiastki napisali Włodzimierz Kowalewski, Katarzyna Enerlich, Tadeusz Burniewicz oraz Irena Telesz-Burczyk.
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będzie możliwość odsłuchania oraz pobrania całej płyty w popularnych aplikacjach muzycznych oraz na stronie internetowej Teatru Nowego w Olsztynie (www.teatrnowywolsztynie.pl).

Kolędy będą emitowane w rozgłośniach radiowych.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!