Kolejne podmioty w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął decyzję o przyjęciu do sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle“ czterech nowych podmiotów.

Województwo warmińsko-mazurskie jako pierwsze w Polsce zgodnie z decyzją zarządu województwa z dniem 21 grudnia 2004 r. przystąpiło do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, stając się członkiem kandydującym.

Po spełnieniu wymagań regulaminu sieci region uzyskał pełne członkostwo w Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego w dniu 21 października 2005 r. pod nazwą Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Łącznie obecnie do sieci należy 136 członków.

Bieżące informacje o działalności sieci „Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle” znajdują się pod adresem: www.dziedzictwokulinarne.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/DziedzictwoKulinarneWMP 

Nowi członkowie sieci:
1. Restauracja Potocki Gałkowo, Gałkowo k. Rucianego-Nidy – restauracja znajdująca się w historycznym XIX-to wiecznym Dworze Łowczego, jest położona na skraju wspaniałych lasów Puszczy Piskiej – 2 km od rzeki Krutyń uznanej za najpiękniejszą rzekę w Polsce. Znana jest z dobrej domowej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Właściciele dbają o miłą atmosferę i serdeczną obsługę. Goście to miłośnicy koni, psów i pięknej przyrody Mazur. Kuchnia jest kontynuacją tradycji kulinarnej „Knajpy u Targowiczan”, która wcześniej mieściła się w Stadninie Koni Państwa Ferenstein. Specjalnością są potrawy regionalne, przygotowane według tradycyjnych przepisów. Przyrządzane są z naturalnych i świeżych produktów i doprawiane ziołami. Serwowane dania dostosowane są do pór roku.
2. „Konfitura”-Kawiarnia-Cukiernia, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Magdalena Alina Janeczek, Olsztynek – „Konfitura” to kolejne miejsce, w którym chcemy Wam podarować odrobinę luksusu. To tu można umówić się na romantyczne spotkanie, rozkoszować się smakiem tortu bezowego z malinami i aromatem świeżo parzonej kawy, która rozjaśni Wam umysł, a ręcznie robione praliny dodadzą energii i poprawią nastrój. Latem zapraszamy na taras, otulony zielenią – z tego miejsca możecie nie tylko podziwiać zamek, ale także obserwować jak inaczej płynie czas. Kiedy już będziecie wracać do swoich domów zabierzecie na pewno nie tylko smak naszych lodów i robione przez nas konfitury, ale też klimat, ciszę i sielskość tego miejsca.

3. Restauracja „Smuga Cienia” w Hotelu Joseph Conrad, Pisz – restauracja „Smuga Cienia” mieści się w hotelu Joseph Conrad, położonego na początku Szlaku Żeglownego Krainy Tysiąca Jezior. Wyjątkowa lokalizacja hotelu bezpośrednio nad brzegiem jeziora, na skraju Puszczy Piskiej jest idealnym miejscem do odpoczynku o każdej porze roku. Obiekt jest doskonałą bazą wypadową dla ciekawych przyrody, kultury i natury Mazur oraz osób aktywnych chcących spędzać czas w ciągłym ruchu. Hotel został wyróżniony certyfikatem „Produkt Warmia i Mazury” za usługi hotelarsko-gastronomiczne. Restauracja „Smuga Cienia” zlokalizowana na terenie hotelu wyróżnia się nie tylko marynistycznym stylem, pięknymi widokami z przeszklonej oranżerii, dużym tarasem nad jeziorem, ale również kombinacją smaków regionalnych opartych na unikalnych recepturach skomponowanych z lokalnych produktów. Poza naszym stałym menu w ofercie posiadamy również sezonowe dania, których dostępność jest zależna od pór roku. Restauracja bazuje przede wszystkim na opinii gości, którzy są wyznacznikiem naszej działalności.

4. Restauracja Welska, Aloha Sp. z o.o., Lidzbark – restauracja WELSKA, położona w otulinie Welskiego Parku Krajobrazowego, to miejsce serwujące potrawy regionalne Warmii Mazur i Powiśla. Dla gości wypiekane jest swojskie pieczywo, wędzone wędliny, produkowane kiszonki i inne pyszności korzystając z tego co w tym regionie najlepsze. Właściciele restauracji kierują się dewizą JESTEŚ TYM, CO JESZ! Wybierając świeże, sezonowe produkty – prosto od lokalnych dostawców – żyje się zgodnie z naturą i jest się nie tylko zdrowszym, ale i szczęśliwszym. Miejsce przyjazne dzieciom oraz zwierzętom. W ofercie są ogródki kawiarniane, pergola, alejka romantyczna, chata grillowa (150m2). Na życzenie serwowane są potrawy bezglutenowe, wegetariańskie, wegańskie.

(wwim)