Kolejne spotkanie edukacyjne diabetyków

W morąskim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Morągu. Tym razem z zaproszenia skorzystali przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Było to kolejne spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowotnej. Interesujący wykład temat „Cukrzyca a zaburzenia mowy” przygotowała neurologopeda Agnieszka Wolna-Żak z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

– Mamy bardzo szeroką gamę programów prozdrowotnych. Realizujemy programy profilaktyczne. Przynajmniej raz na kwartał przyjeżdżamy do morąskich diabetyków, żeby podzielić się z nimi tym, co jest najnowsze. Najnowsze trendy w medycynie, a w szczególności dotyczące właśnie diabetyków – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Elblągu.

Kolejne terminy spotkań edukacyjnych w 2019 roku: 27 maja 2019 r. , 2 września 2019 r. , 28 października 2019 r. Wszystkie odbędą się w sali konferencyjnej morąskiego ratusza, o godzinie 11:00.

– Nasze szkolenia edukacyjne praktykujemy od wielu lat. W tym roku chcemy zrealizować takich szkoleń pięć. Staramy się, aby tematyka była bliska osobom, które potrzebują wiedzy w sprawach swojej choroby i nie tylko, żeby ułatwić im sposób życia, żeby wiedzieli jak sobie radzić w różnych sytuacjach. Dlatego zapraszamy zaprzyjaźnionych z naszym kołem lekarzy czy instytucje, żeby nam pomagały – mówi Małgorzata Jaśkowiak, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Miejsko-Gminne w Morągu.

Morąska organizacja działająca na rzecz cukrzyków bardzo ściśle współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu. Nawiązuje obecnie współpracę ze Szpitalem Miejskim w Elblągu.

– Liczymy także, że inne instytucje będą wspierać nas w edukowaniu, ponieważ cukrzyków jest coraz więcej. Widzimy, że jest to choroba dnia codziennego. Powiększa się grono tych ludzie, więc jest potrzeba edukacji w tym zakresie – dodaje Małgorzata Jaśkowiak.

(red./ fot. dw)