Warmia i Mazury

Kolejni kierujący odczuli zmianę przepisów

Od początku roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana ta sprawiła, że wzrosły kwoty mandatów za poszczególne wykroczenia, m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowaniem pojazdem pomimo braku dopuszczenia go do ruchu czy rozmowę przez telefon podczas jazdy.

We wtorek (18.01.22r) policjanci ostródzkiej drogówki pełniąc służbę na drogach naszego powiatu nałożyli ogółem 14 mandatów karanych za samo tylko przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Niechlubnym rekordzistą został kierujący volvo, który jechał swoim pojazdem o 51km/h za szybko. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500,- złotych. Ponadto równie wysokimi mandatami za podobne wykroczenia zostało ukaranych jeszcze trzech innych kierowców. W ich przypadku kwoty mandatów wyniosły po 800,-złotych. Wszystkim obwinionym dopisano także punkty karne w ilości adekwatnej do zawinienia.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi zapłacimy więcej za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym, m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości czy za spowodowanie kolizji. Pamiętajmy, że każde niebezpieczne zachowanie na drodze może nieść ze sobą poważne konsekwencje, nie tylko finansowe.

Apelujemy o ostrożną jazdę!

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!