Kolejni poszukiwani w rękach kryminalnych

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci kryminalni z morąskiego komisariatu zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Tylko wczoraj (07.10) policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Morągu zatrzymali 5 mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Byli oni poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności za takie przestępstwa jak znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną, uszkodzenie mienia, kradzieże czy za nieopłacone grzywny.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. Spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)