AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Kryminalni z Ostródy i Morąga zatrzymali 3 mężczyzn ukrywających się wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były za kradzież drzewa z lasu, uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego oraz nieopłacone grzywny.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko wczoraj (03.03) w ręce kryminalnych z Ostródy i Morąga trafiło 3 poszukiwanych mężczyzn.

42- latek poszukiwany był do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. 35- latek z kolei na swoim koncie ma kradzież drzewa z lasu za którą są orzekł karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. 26- latek spędzi kilka dni za kratkami za nieopłacone grzywny.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. Spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!