Kolejni poszukiwani zatrzymani przez policjantów

Tylko od początku tygodnia policjanci z Ostródy i Morąga zatrzymali 9 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” w ręce policjantów podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Tylko od początku tygodnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 9 osób ukrywających się przed organami ścigania. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)