Warmia i Mazury

Kolejny etap prac na stacji Olsztyn Główny. Zmiany w komunikacji w regionie

Prace na stacji Olsztyn Główny wchodzą w kolejną fazę. Od 3 września roboty będą koncentrować się na obszarze wyjazdu w kierunku Szczytna ze stacji Olsztyn Główny. Roboty wpłyną na zmiany w komunikacji i uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej na trasie Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk, która będzie funkcjonować do 23 września. Szczegóły zmian dostępne są w rozkładzie jazdy – na plakatach oraz na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej Portal Pasażera.

W tym czasie wykonawca przystąpi do budowy 6 nowych rozjazdów oraz przebudowy ok. 230 m torów, które połączą układ torowy stacji z linią kolejową prowadzącą do Szczytna, Pisza i dalej do Ełku. Roboty zapewnią sprawne i bezpieczne podróże koleją.

Prace kontynuowane są także na samej stacji. Pasażerowie korzystają już z dwóch nowych wygodniejszych peronów nr 4 i 3. Wykonawca przystąpił do demontażu starej konstrukcji peronów nr 2 i 1. Powstają nowe tory, rozjazdy i sieć trakcyjna. Budowane są kolejne segmenty przejścia podziemnego od strony ul. Marii Zientary-Malewskiej, które będzie szersze i wyższe.

Zadanie w Olsztynie Głównym o wartości ok. 400 mln zł realizowane jest przy współudziale środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Zakończenie przebudowy stacji Olsztyn Główny zaplanowano w 2024 r. Stacja po przebudowie zapewni oczekiwany komfort obsługi wszystkim podróżnym, w tym osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz sprawne podróże pociągami.

(PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.)

 

error: Nie kopiuj!!!