Warmia i Mazury

Komunikat szpitala dziecięcego w Olsztynie

Przyjęcia planowe do szpitala dziecięcego w Olsztynie oraz wizyty profilaktyczne w tym szczepienia w Poradni Medycyny Rodzinnej zawieszone DO ODWOŁANIA. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie informuje, co następuje:

  1. Zawieszone zostają do odwołania przyjęcia planowe do szpitala. O planowanym terminie ponownego uruchomienia przyjęć zostaną Państwo poinformowani. Pracownicy poszczególnych oddziałów będą się także z Państwem kontaktować z sprawie ustalenia nowego terminu przyjęcia. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy Państwa również o kontakt z odpowiednim oddziałem (numery telefonów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.wssd.olsztyn.pl )
  2. Zawieszone zostaje do odwołania udzielanie świadczeń z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej i dziennej. Więcej informacji uzyskacie Państwo pod nr tel. 89 539 32 32 (w przypadku wyznaczonej wizyty w poradni rehabilitacyjnej) oraz pod nr tel. 89 539 33 52 (w przypadku wyznaczonych terminów zajęć rehabilitacyjnych).
  3. W przypadku umówionych wizyt we wszystkich poradniach specjalistycznych prosimy o wcześniejszy kontakt z konkretną poradnią (numery dostępne są na stronie internetowej: www.wssd.olsztyn.pl ) lub rejestracją ogólną (tel. 89 539 32 00) w celu ustalenia dalszego toku postępowania. Osoby z wyznaczonymi terminami wizyt zachęcamy zachęcamy do skorzystania z TELEPORAD – czyli porad udzielanych drogą telefoniczną przez lekarzy specjalistów. TELEPORADY udzielane są pod numerami telefonów poszczególnych poradni i w godzinach ich pracy.
  4. Porady w poradniach psychologicznej oraz logopedycznej dla pacjentów mających wyznaczone terminy wizyt odbywać się będą do odwołania wyłącznie na zasadzie TELEPORAD. Poradnia logopedyczna: tel. 502 141 404, poradnia psychologiczna: tel. 89 539 32 32.
  5. Z pacjentami, którzy mają umówione wizyty w Centrum Terapii Autyzmu będą się kontaktować pracownicy Centrum. Więcej informacji można uzyskać również pod nr 89 539 32 32.
  6. Poradnia Medycyny Rodzinnej zawiesza do odwołania wizyty profilaktyczne, w tym szczepienia ochronne. W wyjątkowych przypadkach np. kontakt z chorym na odrę, ospę wietrzną- szczepienia będą realizowane po uzgodnieniu telefonicznym z lekarzem POZ. Zachęcamy do skorzystania z TELEPORAD – czyli porad udzielanych drogą telefoniczną przez lekarzy. TELEPORADY w Poradni Medycyny Rodzinnej udzielane są w dni robocze w godz. 9.00-16.00 pod nr tel. 89 539 33 63.
  7. TELEPORADY w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udzielane są w godz. 18.00-8.00 (dni powszednie) oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta pod nr tel. 89 539 33 99.
  8. W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów przebywających w naszym szpitalu wprowadzono bezwzględny zakaz odwiedzin w oddziałach. Z dzieckiem w charakterze opiekuna może przebywać wyłącznie 1 zdrowa osoba. Do odwołania zostały zawieszone imprezy na terenie szpitala oraz zajęcia grupowe.

Bardzo prosimy o zrozumienie dla powyższych działań podyktowanych troską o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz dostosowanie się do informacji umieszczonych powyżej.

Olsztyn, 18 marca 2020 r.

dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek
Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

(WSSD Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!