Warmia i Mazury

Komunikat Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie informuje, że: zawieszone zostają przyjęcia planowe do szpitala do 31 marca 2020 r. (z możliwością wydłużenia tego okresu z zależności od sytuacji epidemiologicznej). Wyznaczone zostaną inne, późniejsze terminy przyjęć. Pracownicy poszczególnych oddziałów będą kontaktować się w sprawie przełożenia terminu przyjęcia.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy Państwa również o kontakt z odpowiednim oddziałem (numery telefonów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.wssd.olsztyn.pl)

  1. Zawieszone zostaje do odwołania udzielanie świadczeń z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej i dziennej. Więcej informacji uzyskacie Państwo pod nr tel. 89 539 32 32 (w przypadku wyznaczonej wizyty w poradni rehabilitacyjnej) oraz pod nr tel. 89 539 33 52 (w przypadku wyznaczonych terminów zajęć rehabilitacyjnych). Prosimy nie obawiać się o wyznaczenie nowych terminów: będą sukcesywnie wyznaczane i Państwo będziecie o nich informowani.
  2. W przypadku umówionych wizyt we wszystkich poradniach specjalistycznych prosimy o wcześniejszy kontakt z konkretną poradnią (numery dostępne są na stronie internetowej: www.wssd.olsztyn.pl) lub rejestracją ogólną (tel. 89 539 32 00) w celu ustalenia dalszego toku postępowania. Osoby z wyznaczonymi terminami wizyt zachęcamy zachęcamy do skorzystania z TELEPORAD – czyli porad udzielanych drogą telefoniczną przez lekarzy specjalistów. TELEPORADY udzielane są pod numerami telefonów poszczególnych poradni i w godzinach ich pracy.
  3. Porady w poradniach psychologicznej oraz logopedycznej dla pacjentów mających wyznaczone terminy wizyt odbywać się będą do odwołania wyłącznie na zasadzie TELEPORAD. Poradnia logopedyczna: tel. 502 141 404, poradnia psychologiczna: tel. 89 539 32 32.
  4. Z pacjentami, którzy mają umówione wizyty w Centrum Terapii Autyzmu będą się kontaktować pracownicy Centrum. Więcej informacji można uzyskać również pod nr 89 539 32 32.
  5. Poradnia Medycyny Rodzinnej zawiesza do 31 marca 2020 (z możliwością przedłużenia) wizyty profilaktyczne, w tym szczepienia ochronne. W wyjątkowych przypadkach np. kontakt z chorym na odrę, ospę wietrzną- szczepienia będą realizowane po uzgodnieniu telefonicznym z lekarzem POZ.
    Zachęcamy do skorzystania z TELEPORAD – czyli porad udzielanych drogą telefoniczną przez lekarzy. TELEPORADY w Poradni Medycyny Rodzinnej udzielane są w dni robocze w godz. 9.00-16.00 pod nr tel. 89 539 33 63.
  6. TELEPORADY w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udzielane są w godz. 18.00-8.00 (dni powszednie) oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta pod nr tel. 89 539 33 99.
  7. W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów przebywających w naszym szpitalu wprowadzono bezwzględny zakaz odwiedzin w oddziałach. Z dzieckiem w charakterze opiekuna może przebywać wyłącznie 1 zdrowa osoba. Do odwołania zostały zawieszone imprezy na terenie szpitala oraz zajęcia grupowe.
  8. W terminie od 13 do 31 marca nie będą odbywać się zajęcia szkolne w szpitalu.

Bardzo prosimy o zrozumienie dla powyższych działań podyktowanych troską o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz dostosowanie się do informacji umieszczonych powyżej.
dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek
Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

error: Nie kopiuj!!!