AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Koncert kolęd morąskiej Passionaty

W niedzielę, 05 stycznia br. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu odbył się koncert Żeńskiego Chóru Passionata z Morąga z gościnnym udziałem muzyków z Ostródy i Morąga. Ci , którzy nie mogli być w Morągu będą mieli okazję pojechać  w sobotę 11 stycznia do Ostródy, gdzie w sali kameralnej amfiteatru odbędzie się drugi koncert kolęd w wykonaniu Żeńskiego Chóru Passionata. Podczas wydarzenia będą zbierane również datki na WOŚP.

Chór Passionata z Morąga działa jako niezależny chór amatorski, skupiający panie w różnym wieku, przedstawicielki różnych zawodów. Dyrygentem chóru jest Ewa Łuszcz, absolwentka Łódzkiej Szkoły Muzycznej. Zespół pracuje nad repertuarem z różnych stron światach i rozbieżnych przestrzeni czasowych, od średniowiecza do utworów zakorzenionych współcześnie.
W aktualnie przygotowanym repertuarze świątecznym chór zaprasza na odmienną formułę: śpiew acapella połączony z rockowym brzmieniem. Zespół w składzie: z Ostródy Maciej Kant/ gitara basowa, Bartłomiej Jursza/ gitara oraz muzycy z Morąga: Grzegorz Iwaniec/ perkusja, Jakub Drobiszewski/ instrumenty klawiszowe oraz Marcin Kobryń/ gitara wspiera Passionatę przy kolędach i pastorałkach.
Zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie z muzyką, tradycją kolędowania i dobrą atmosferą świąt. Wstęp wolny, początek. godz. 17.00.

(red./fot. dw)

Passionata_Amfiteatr_11stycznia_plakat_pdf

Passionata_Zaproszenie_Koncert_Kolęd

error: Nie kopiuj!!!