AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Koncert zespołu „PIRAMIDY” w MDK

W Morąskim Domu Kultury odbył się koncert zespołu „PIRAMIDY”. Koncert sfinansowany był ze środków Budżetu Państwa. Nazwa zadania: Propagowanie literatury wśród młodzieży poprzez utwory muzyczne: koncerty dla uczniów polskich szkół promujące teksty Mickiewicza, Słowackiego i Norwida. Sfinansowano ze środków rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Odbiorcami wydarzenia była młodzież z morąskich szkół średnich. W koncercie zabrzmiało kilkanaście najbardziej znanych wierszy Polskiego Romantyzmu takich jak np. „Romantyczność”, „Testament Mój”, „Do M***”, „Sen”, „Przed wichrami i szronem”, „Dwa słowa”, „Nieznajomej – dalekiej”, „Zaloty”, „Stepy akermańskie”, „Pchła i rabin”, „Moja Piosnka” (Tęskno Mi Panie), „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” i wiele innych.

PIRAMIDY pokazują Romantyków nie jako poetów, którzy są tylko wieszczami, symbolami, pomnikami. Poeci są przedstawieni w trakcie koncertu jako ktoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego śpiewania z publicznością, czasem nawet wzruszająco.

Zespół PIRAMIDY zagrał w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk – gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew

Artur Chyb – gitara, mandolina, śpiew

Tomasz Imienowski – bas, śpiew

(MDK/ fot. arch. MDK)

error: Nie kopiuj!!!