AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Koniec ferii – więcej kontroli i policjantów na drogach

Ferie w naszym województwie dobiegają końca. Już tylko jeden weekend dzieli uczniów od powrotu do szkoły. Policjanci wciąż prowadzą działania „Bezpieczne Ferie”. Kierowcy mogą spodziewać się większej liczny policjantów na drogach oraz wzmożonych kontroli. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

Ferie zimowe w naszym województwie dobiegają końca. Tak jak w przypadku ich rozpoczęcia, również przez ostatni weekend ich trwania policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym wracającym do domów z urlopów.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie” policjanci zwracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach jak i samochodach osobowych. Funkcjonariusze sprawdzają również stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagaży oraz trzeźwość kierujących. Kontroli poddawana jest również prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Wspólnym obowiązkiem wszystkich uczestników ruchu jest zadbać o bezpieczeństwo. W podróży nie warto się śpieszyć,  należy dostosować prędkość do warunków jazdy i stosować się do obowiązujących przepisów. Warto pamiętać, że podejmowanie niebezpiecznych manewrów takich jak wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach czy wymuszanie pierwszeństwa może się skończyć tragicznie, a bezwzględna trzeźwość za kierownicą powinna być oczywistością. W ruchu drogowym ważne jest także to, by wszyscy użytkownicy dróg szanowali nawzajem swoje prawa, respektowali swoje obowiązki, empatycznie  i uprzejmie zachowywali się wobec siebie.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!