Konkurs Grantowy „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” edycja 2019

Do 5 maja 2019 roku trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów mających na celu wspieranie pszczół, poprzez sadzenie przyjaznych im roślin, stanowiących bazę pokarmową dla tych pożytecznych owadów. Można uzyskać grant w wysokości 6400 zł lub nawet 12000 zł.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pszczoły pełnią ważną rolę w środowisku. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a także ubrania i kosmetyki. Tymczasem jednym z głównych zagrożeń dla pszczół jest brak pokarmu, czyli roślin bogatych w pyłek i nektar. Niestety nie wszystkie rośliny, które kwitną są przyjazne pszczołom. Dlatego tak ważne jest świadome tworzenie bazy pokarmowej, gdzie te pożyteczne owady znajdą pożywienie niezbędne im do przetrwania i rozwoju. Każdy z nas może podjąć działanie na rzecz pszczół sadząc odpowiednie kwiaty w swoim otoczeniu.

Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” właśnie rozpoczyna realizację trzyletniego celu jakim jest posadzenie miliona kwiatów przyjaznych pszczołom. Zapraszamy Was do włączenia się do tej inicjatywy i zaplanowania projektu wpisującego się w ten ambitny cel.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to aż 100.000 złotych. O granty mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe, gminy, parki narodowe, parki krajobrazowe, muzea, skanseny, lokalne grupy działania oraz inne podmioty, spełniające wymagania regulaminowe.
Harmonogram konkursu

8 kwietnia 2019 r. – ogłoszenie konkursu

do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59 – składanie prac konkursowych

5 czerwca 2019 r. (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) – ogłoszenie wyników

do 15 listopada 2019 r. – realizacja dofinansowanych projektów

do 29 listopada 2019 r. – sprawozdanie z realizacji projektu

Co zrobić, aby uzyskać grant?

zapoznaj się z regulaminem, prezentacją oraz listą najczęściej zadawanych pytań,

pobierz formularz wniosku o dofinansowanie i uzupełnij go,

skompletuj wszystkie niezbędne załączniki,

wyślij dokumenty (formularz wraz z załącznikami) na adres: granty@pomagamypszczolom.pl do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59.

W razie pytań, możesz napisać pod adres: granty@pomagamypszczolom.pl lub zadzwonić: 794 169 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-15:30).

Regulamin oraz pozostałe dokumenty pomocne przy wnioskowaniu, znajdują się na stronie www.pomagamypszczolom.pl

Fundatorem Grantów w Konkursie jest ZT „Kruszwica” S.A. Organizatorem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

(rowop)