HALO MORĄG

KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL!

Spektakl o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Co w obecnych czasach stanowi prawdziwą wartość?  Premiera musicalu „#Kopciuszek” 26 stycznia!

Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.

Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam ważniejsze niż tradycyjne wartości. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „Kopciuszek” w Teatrze Capitol.

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania  zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia,  który sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

Po każdym spektaklu w dzień powszedni w cenie biletu Partner Tearu – Fundacja Dbam o Mój Z@sięg zaprasza na warsztaty edukacyjne: „Jak korzystać ze smartfona i internetu tak, aby ułatwiały nam życie, a nie przynosiły szkód? Podczas  krótkiego warsztatu odpowiemy sobie na pytanie, w czym mogą nam się przydać urządzenia cyfrowe, ale także stworzymy wspólnie kodeks ich używania, który ochroni nas przed nałogowym korzystaniem ze smartfona.”

Premiera bajki „#Kopciuszek”, 26 stycznia, o godz. 11.00, w warszawskim Teatrze Capitol.

Terminy weekendowe: 26.01, 6 i 9.02, 17, 19 i 25.03.

9 lutego, w niedzielę, po bajce, organizowany jest bal karnawałowy dla dzieci.

Spektakl dla dzieci i młodzieży od 8 roku życia.

#Kopciuszek / na podstawie powieści braci Grimm

Obsada:

Kopciuszek: Dominika Kachlik

Wróż: Maciej Babicz / Kamil Studnicki
Książę: Kamil Studnicki / Maciej Babicz

Macocha: Monika Węgiel

Starsza siostra: Joanna Balasz / Anna Szymańczyk

Młodsza siostra: Karolina Szeptycka / Anna Szymańczyk

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak

Muzyka: Wojciech Frycz

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Asystent reżysera: Michał Ziembicki

Operator: Tomasz Gajewski

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Zdjęcia: Krzysztof Bieliński

(org.)

error: Nie kopiuj!!!