Kradł alkohol i perfumy. Odpowie przed sądem

Zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej usłyszał 37-letni mieszkaniec Ostródy, który w ciągu ostatnich kilku tygodni okradał ostródzkie sklepy. Łupem mieszkańca miasta padły perfumy i drogi alkohol. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy.

Drogie perfumy oraz alkohol stały się łupem 37-latka. Mężczyzna był tak zdeterminowany, że podczas ostatniej kradzieży, pomimo tego, że został na niej przyłapany, wyrwał kierowniczce sklepu butelkę z drogim alkoholem i wybiegł ze sklepu. Nie liczył na to, że zostanie tak szybko zdemaskowany. Na trop mężczyzny wpadli jednak ostródzcy kryminalni i w ciągu kilku dni ustalili jego tożsamość i osadzili w policyjnej celi.

W miniony piątek (08.03.2019) zatrzymany 37-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. W sumie ze sklepów wyniósł towar o łącznej wartości ponad 700 zł.  

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę dużo surowszą bo nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)