Warmia i Mazury

Kradli złom i chleb z piekarni

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże elementów metalowych oraz … chleba. 26 i 29- latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Działali w warunkach tzw. recydywy.

Sprawa rozpoczęła się pod koniec kwietnia br., gdy do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zawiadomienie o kradzieżach chleba, który studził się przed wejściem do jednej z piekarni w mieście. Wartość skradzionych wypieków to tysiąc złotych. Sprawą zajęli się ostródzcy kryminalni. Na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności oraz zebranych informacji ustalili, że odpowiedzialni za to przestępstwo są dwaj mieszkańcy Ostródy. Policjanci ustalili również, że 26 i 29- latek dokonali również kradzieży elementów metalowych o łącznej wartości 11 tysięcy złotych z terenu jednej z ostródzkich firm. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Jak tłumaczyli, kradli metalowe elementy by następnie sprzedawać je na skupie złomu. Za „zarobione” w ten sposób pieniądze kupowali alkohol. W związku z tym, że cała suma szła na wysokoprocentowe trunki, brakowało im pieniędzy na jedzenie, stąd pomysł kradzieży chleba.

Obaj działali w warunkach tzw. recydywy. Oznacza to, że odbywali już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!