AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Kryminalni nie zwalniają tempa

W ręce kryminalnych trafiły kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych osób.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Tylko w ubiegłym tygodniu w ręce kryminalnych z Ostródy i Morąga trafiło 7 osób ukrywających się przed organami ścigania. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!