AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej 12.11.2020 r.

Wyjątkowo w tym tygodniu 12 listopada 2020 roku odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w garnizonie Morąg oraz Bartoszyce.

W 20 Brygadzie Zmechanizowanej są wolne stanowiska w korpusach:  oficerskim (oficer młodszy), podoficerskim, szeregowym (celowniczy, działonowy, kierowca, mechanik, strzelec).
Kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w 20BZ odbywają się w każdą środę w garnizonie Morąg oraz garnizonie Bartoszyce. Stawiennictwo godz. 8.30 biuro przepustek w JW. Bartoszyce lub Morąg. W tym tygodniu wyjątkowo w czwartek, 12.11.2020 r.
Żołnierzem zawodowym może być osoba: posiadająca obywatelstwo polskie, nieposzlakowanej opinii, której wierność dla Rzeczypospolitej Polskiej nie budzi wątpliwości, posiadająca odpowiednie kwalifikacje, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej.
Do służby kontraktowej można powołać:
1) w korpusie oficerów zawodowych – oficera rezerwy, który posiada tytuł zawodowy magistra lub równorzędny oraz stopień wojskowy równy lub bezpośrednio niższy od stopnia etatowego stanowiska służbowego, na jakie ma być wyznaczony, a w przypadku gdy stanowisko etatowe jest określone dwoma stopniami wojskowymi posiada stopień wojskowy równy lub bezpośrednio niższy od stopnia wojskowego, do którego ma być zaszeregowany po powołaniu do zawodowej służby wojskowej;
2) w korpusie podoficerów zawodowych – podoficera rezerwy, który posiada wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz stopień wojskowy równy lub bezpośrednio niższy od stopnia wojskowego stanowiska etatowego, do którego ma być zaszeregowany po powołaniu do zawodowej służby wojskowej;
3) w korpusie szeregowych zawodowych  – żołnierza rezerwy, który odbył czynną służbę wojskową (zasadnicza służba wojskowa, służba przygotowawcza) oraz posiada wykształcenie gimnazjalne, zasadnicze zawodowe lub zasadnicze branżowe i posiada przygotowanie zawodowe lub kwalifikacje albo umiejętności przydatne w korpusie osobowym, w jakim ma pełnić zawodową służbę wojskową, oraz stopień wojskowy szeregowego (marynarza) lub starszego szeregowego (starszego marynarza).
Kwalifikacja do zawodowej służby wojskowej obejmuje test sprawności fizycznej oraz rozmowę kwalifikacyjną.
Test sprawnościowy z wychowania fizycznego dla kandydatów obejmuje: marszobieg na 3000 m,
podciąganie na drążku wysokim lub uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce gimnastycznej, bieg wahadłowy 10×10 lub bieg zygzakiem „koperta”.
Kandydaci na żołnierzy zawodowych nie zdają sprawności „skłony w przód”!!!
WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO TESTU SPRAWNOŚCIOWEGO Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO JEST POSIADANIE AKTUALNEGO ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIEGO OD LEKARZA O BRAKU PRZECIWWSKAZAŃ DO UDZIAŁU W EGZAMINIE Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO!!!
Numery kontaktowe w powyżej sprawie dla zainteresowanych służbą w 20 Brygadzie Zmechanizowanej to:
Oficerowie i podoficerowie- CA MON-261327332, 261327215, kom. 691387611
Szeregowi- CA MON-261327514, 261327557, kom. 727016904

Szef sekcji WF i sportu – 727 040 028 lub 261 327 429 (informacje o dyscyplinach, normach i grupach wiekowych)

PUNKT INFORMACYJNY w sprawie przyjęć w zakresie podoficerów i szeregowych tel. 261-327-557

Szczegółowych informacji na temat naboru udzielają również Wojskowe Komendy Uzupełnień.

Ankiety do pobrania:

Karta procesu kwalifikacyjnego 2020

Testy i nnormy oceny sprawności fizycznej dla kandydatów na żołnierzy zawodowych.

(red./20 BBZ)

error: Nie kopiuj!!!