L. Biernacki: Staram się pracę łączyć z pasją

W 2015 roku Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski zarządzeniem nr12/14 z dnia 18 grudnia 2014 roku powołał Leszka Biernackiego na swojego zastępcę. Swoją pracę rozpoczął 1 stycznia 2015 roku. Od tamtej pory minęło dokładnie 5 lat. Jakie postawił sobie cele? Co udało się zrealizować? Jakie ma plany na najbliższy rok?

Gdyby nie padło pytanie to nie wiedziałbym, że już pięć lat pełnię funkcję zastępcy Burmistrza Morąga – mówi Leszek Biernacki.

Rozpoczynając swoją pracę na stanowisku zastępcy Burmistrza Morąga Leszek Biernacki postawił sobie za cel ścisłą współpracę z mieszkańcami i dla dobra lokalnej społeczności.

Zastępca Burmistrza nadzoruje również wiele instytucji, m.in. Morąski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

– To również wspaniali ludzie, który łączą pracę z pasją. Takim przykładem jest pani dyrektor Elżbieta Dziubińska. Staramy się wspólnie realizować różne projekty, np. dinozaury z książkami na placach zabaw. Bardzo dobrze układa się także współpraca z dyrektorami szkół i przedszkoli, gdzie w większości są to moi koledzy czy koleżanki. Mamy stały kontakt i staramy się coś wspólnie robić – mówi Leszek Biernacki i dodaje:

Leszek Biernacki za swoje kolejne osiągnięcie uważa  połączenie jego obecnej pracy ze swoją pasją jaką jest sport i gra w Indiacę, gdzie bez przeszkód udaje się to połączyć. Po chwili dodaje, że największym jego sukcesem jest podpisanie w ubiegłym roku umowy partnerskiej z niemieckim miastem Velbert.

Leszek Biernacki nadzoruje morąską pływalnię i od samego jej powstania ustalono, że będą tam odbywały się zajęcia nauki pływania, w ramach wychowania fizycznego.

Zastępca Burmistrza Morąga stara się nie patrzeć daleko w przyszłość tylko realizować bieżące zadania:

– Planuję kontynuację rozpoczętych projektów. Takim przykładem jest Sportowy Dzień Kobiet, który od 2019 roku nosi nazwę Małego Memoriału im. Mirosława Pieszko. Był związany z tą imprezą, każdego roku współpracowaliśmy przy jej realizacji. W tym roku robimy także małą modyfikację Biegu Szlakiem Morąskich Zabytków, który nadal będzie odbywał się na dystansie 10 km. We współpracy ze Stowarzyszeniem „Leśny Cross” łączymy go z biegiem „Morąski Ultra Cross”. Bieg rozpocznie się w Łukcie, a zakończy w Morągu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 69 km. Dalej chcę promować Indiacę i Morąg razem. Od dwóch lat jeżdżę na Piknik Olimpijski, który odbywa się koło Stadionu PGE Narodowy w Warszawie:

(red.)