Laureaci konkursu „Zawsze gotowi, zawsze blisko – również, by chronić środowisko”
Znamy już laureatów konkursu „Zawsze gotowi, zawsze blisko – również, by chronić środowisko”, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło blisko 400 prac z całej Warmii i Mazur.
W najbliższych dniach do uczestników konkursu zostaną wysłane pamiątkowe dyplomy. Uroczyste wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym planowane jest na 10 kwietnia br. na terenie koszar 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie, jednakże uzależnione jest od bieżącej sytuacji epidemiologicznej w województwie. Przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, planowany jest także pokaz uzbrojenia
i sprzętu wojskowego.
Organizatorem konkursu jest 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwo Olsztyn.
Laureaci w kategorii „Przedszkola” :
- Antoni Błaszczyk, Przedszkole w Pasymiu
- Zosia Wielgat, Przedszkole Perełka w Ełku
- Hania Kasprzycka, Niepubliczne Przedszkole w Barczewie
Wyróżnienia:
- Aniela Matuszek, Niepubliczne Przedszkole Mały Europejczyk w Olsztynie
- Anna Rudzińska, oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Mrągowie
- Franciszek Gołemberski, Nadleśnictwo Górowo Iławieckie
- Franciszek Wołyniec, Przedszkole nr 1 w Ełku
- Grupa Biedronki Przedszkole nr 143 „Mali Odkrywcy”
- Jan Dźwiniel, Szkoła Podstawowa w Płoskini
- Natan Grzeszczyk, Przedszkole Samorządowe oddział w Mołtajnach
- Olaf Ekiel, Przedszkole nr 6 w Elblągu
- Pola Springer, Przedszkole nr 29 w Elblągu
- Tomasz Wasilewski, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Dywitach
- Zofia Fedczak, Przedszkole Samorządowe oddział Mołtajny
- Leon Lesiak, Przedszkole nr 5 w Elblągu
- Maja Solarz, Przedszkole nr 21 w Elblągu
- Marcel Kubicki, Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
- Maria Sobotka, Przedszkole Miejskie nr 4 w Olsztynie
- Martyna Grochola, Przedszkole w Młynarach
- Martyna Zęgota, Przedszkole nr 9 w Szczytnie
- Marysia Załęcka, Przedszkole Samorządowe w Słupach
- Pola Solińska, Przedszkole Miejskie nr 4 w Braniewie
20.Tymoteusz Osik, Przedszkole nr 12 w Olsztynie
Laureaci w kategorii klas 1-3 :
1.Wiktoria Jóźwik-Grys, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
Zofia Rucińska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
- Staś Jabłoński, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mrągowie
- Agata Tuniewicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pasłęku
Wyróżnienia:
- Aleksandra Łomnicka, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elbląg
- Antoni Aszkiełowicz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mrągowie
- Antoni Łausz, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
- Emilia Kopciuch, Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Barcianach
- Lena Glista, Szkoła Podstawowa w Mołtajnach
- Lilia Chwała, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
- Michał Barbarowicz, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bartoszycach
- Nadia Kotra, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
- Natalia Mrozek, Szkoła Podstawowa w Rozogach
- Nikola Murach, Szkoła Podstawowa w Dąbrowach
- Piotr Oksiuta, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Purdzie
- Tatiana Bielińska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
- Wiesiu Kalinowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pasłęku
- Antoni Kuriata, Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu
- Maja Nowokusińska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach
- Michał Andryłowicz, Szkoła Podstawowa w Pakoszach
- Oskar Kurpiel, Szkoła Podstawowa w Tuławkach
- Szymon Stypułkowski, Szkoła Podstawowa w Tolkmicku
Laureaci w kategorii klasy 4-8 :
- Nadia Roczeń, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnie
- Julia Kiraga, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym
- Amelia Skowrońska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
Marcin Plasewicz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
Sebastian Stala, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pasłęku
Wyróżnienia:
- Aleksandra Sikorska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
- Amelia Polak, Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie
- Anna Szymkiewicz, Szkoła Podstawowa w Godkowie
- Gabriela Pietrzyk, Szkoła Podstawowa w Windzie
- Hanna Chełchowska, Szkoła Podstawowa w Dźwierzutach
- Jakub Szutowski, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu
- Julia Cholewa, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęgajnach
- Maria Tabero, ZSP Purda
- Olivia Oleszczuk, Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
- Patrycja Całuch, Szkoła Podstawowa w Barcianach
- Roksana Rutkowska, Szkoła Podstawowa w Barczewie
- Filip Morgenstern, Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
- Wojciech Grajczak, Zespół Szkół Pijarskich, Elbląg
- Zofia Moszczyńska, Szkoła Podstawowa w Łęgajnach
(WOT)