Warmia i Mazury

Let’s #PolishRun together – ruszyły zapisy

Biegowa impreza organizowana przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii odbędzie się 5 września 2021 roku w Brukseli.

Głównym celem imprezy jest promocja Polski Wschodniej i innych wspaniałych części naszego kraju, aktywizacja ludzi kochających sport i propagowanie zdrowego stylu życia.

Polish Run odbędzie się już po raz piąty, jednocześnie po raz pierwszy we współpracy z Sport Sante Event, wydawcą pisma poświęconego bieganiu „Zatopek Magazine” i organizatorem wielu imprez sportowych w Belgii.

Tegoroczna rywalizacja w ramach Polish Run przeniesie się bliżej natury, w otaczające Brukselę lasy, oferując wspaniałe trasy biegowe, pozwalając uczestnikom na odkrycie otuliny stolicy Europy, przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody i podnoszeniu świadomości na temat wpływu, jaki każdy biegacz wywiera na środowisko.

Coroczny bieg odbędzie się tym razem w ramach zawodów „Trail of the Meyboom”, w hołdzie trwającej od 1308 roku tradycji ludowej Meyboom, polegającej na sadzeniu co roku drzewa w sercu miasta. Wystartować będzie można na dystansie 65 km, 42 km, 21 km oraz tradycyjnie na dystansie 10 km w ramach Polish Run.

Wydarzenie skierowane jest do całego środowiska Polonii i jej międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii oraz wszystkich regionów współpracujących z województwami Polski Wschodniej.

Każdy z uczestników w ramach pakietu startowego otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie medal. Zwycięzcy, jak zawsze, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli oraz Polską Organizację Turystyczną – partnera zawodów Polish Run.

Drużyna #PolishRunTeam
Z początkiem maja 2018 r. z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasady RP w Królestwie Belgii powołana została grupa biegowa #PolishRunTeam. Stworzona została specjalnie dla wszystkich polskich biegaczek i biegaczy w Belgii i Europie Zachodniej w celu lepszej komunikacji, wzajemnej motywacji, a przede wszystkim, aby wspólnie trenować i biegać.

Dołącz do #PolishRunTeam na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/162294694449680), na Strava (https://www.strava.com/clubs/PolishRunTeam) oraz Twitterze (https://twitter.com/PolishRun) i cieszmy się bieganiem wspólnie! W bieganiu jest MOC!

Szczegóły oraz informacja na temat rejestracji dostępne pod adresem www.polishrun.eu

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!