AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Literatura regionalna w nowościach morąskiej biblioteki

Wielu czytelników morąskiej biblioteki sięga chętnie po literaturę regionalną – wypożyczana jest ona zarówno do celów naukowych, jak i „rekreacyjnych”.

– Literatura regionalna stanowi bardzo cenną część księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu  – po pierwsze dlatego, iż tak jak nasi Czytelnicy uważamy, że Warmia i Mazury to tereny warte bliższego poznania. Po drugie – ponieważ książek o tej tematyce jest po prostu niewiele – nowości wychodzą niezbyt często, a pozycje wydane kilka- kilkanaście- czy też kilkadziesiąt lat wstecz zwykle nie doczekują się dodruków. W tym tygodniu świętujemy – i prezentujemy Wam nasze regionalne cudowności, które – jeszcze ciepłe – czekają na Was w Czytelni dla Dorosłych! – zachęcają morąscy bibliotekarze.

– Polecam szczególnie książkę pt.: „Dawny Morąg w 100 ilustrowanych opowieściach” autorstwa Państwa S. i P. Taciak. Bardzo interesująca publikacja z pewnością zaciekawi byłych i obecnych mieszkańców Morąga, a także osoby zainteresowane historią Prus Wschodnich – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu.

Gdzie można znaleźć informacje o naszym regionie?

Spis wszystkich nowości książkowych dostępnych w Czytelni dla Dorosłych MBP w Morągu znajduje się pod tym adresem: https://www.morag-mbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=nowosci&sort=dat&view=1&floans.branch=01

(red./MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!