Warmia i Mazury

Lotem z Warmii i Mazur na Podkarpacie

Pierwszy rejs z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa zaplanowano na 18 czerwca 2022 roku. Połączenia obsługiwać  będą Polskie Linie Lotnicze LOT.  

Dzięki nowemu połączeniu do Rzeszowa, mieszkańcy Warmii i Mazur zyskają dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego podróżowania po Polsce w nadchodzącym sezonie letnim.

Cieszę się, że nasz region zyskuje kolejne krajowe połączenie lotniczetłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Od kilku sezonów obserwujemy jeszcze większe zainteresowanie Warmią i Mazurami wśród turystów krajowych, szczególnie w czasie pandemii. Dzięki połączeniu z Rzeszowem mieszkańcy obu regionów będą mogli zaplanować „weekendową“ podróż bez drogowych niedogodności. Jestem pewien, że w Krainie Tysiąca Jezior będziemy w najbliższym sezonie gościć wielu turystów z Podkarpacia. I to pozytywny trend – dzięki regionalnemu lotnisku świat i kraj „stają się mniejsze“.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa przez trzy miesiące – dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty. Daje to możliwość zaplanowania dłuższego wyjazdu lub weekendowego pobytu typu citybreak w jednym z najpiękniejszych polskich miast.

Dla mieszkańców Podkarpacia to także doskonała okazja do odwiedzenia Krainy Tysiąca Jezior. Godzinny lot na tej trasie obsługiwany będzie samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Cieszę się z kolejnej krajowej trasy, która latem pojawi się w rozkładzie lotów z Rzeszowa. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośredniemu połączeniu Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne dla mieszkańców Warmii i Mazur. Już dziś zapraszam ich do odwiedzenia naszego pięknego regionudodaje Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Rozkład lotów między Warmią i Mazurami a Podkarpaciem obowiązywać będzie do 5 września 2022 roku.

Bilety są już w sprzedaży na stronie internetowej: www.lot.com

Pobyt na lotniskach jak też sam lot, odbywają się według najwyższych standardów sanitarnych, w celu minimalizacji ryzyka transmisji koronawirusa oraz zapewnienia bezpieczeństwa podróży pasażerów. Pracownicy lotnisk oraz linii lotniczej są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego musi nosić maseczkę i stosować zasadę dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!